اخبار و مطالب

قیمت دستگاه فرز CNC – محاسبه هزینه دستگاه با توجه به فاکتورهای مختلف

قیمت دستگاه تراش CNC اقساطی

برخلاف مشاغل دیگر، وقتی که شما به فکر راه اندازی یک کارگاه در حوزه تراشکاری هستید، اصلی‌ترین و مهمترین فاکتور شما قیمت دستگاه فرز CNC است. شما اگر به وب سایت‌های خرید و فروش دستگاه تراش سی ان سی مانند، سایت خود ما (https://tehrancnc.com) مراجعه کنید می‌بینید که قیمت دستگاه‌ها با هم تفاوت زیادی دارد. از طرف دیگر قیمت دستگاه‌های سی ان سی به شکلی است که بخش مهمی از سرمایه اولیه ما را به خود اختصاص می‌دهد.

در مطالب قبل، دستگاه تراش را به طور کامل معرفی کردیم و به مدل‌های مختلف آن اشاره کردیم. اما در این مطلب می‌خواهیم ببینیم که قیمت دستگاه فرز CNC تحت تأثیر چه فاکتورهایی تغییر می‌کند.

کلیاتی در مورد قیمت دستگاه فرز CNC

شما وقتی که به یک فروشگاه برای خرید یک کالای خاص مراجعه می‌کنید، سعی می‌کنید که فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. این فاکتورها ممکن است شامل مواد اولیه به کار رفته در ساخت کالای مورد نظر شوند یا حتی بحث برند و شرایط استفاده از آنها باشد. حالا هم این مورد هم در مورد قیمت دستگاه فرز CNC هم وجود دارد. بالاخره دستگاه فرز سی ان سی از قبل قطعاتی بوده‌اند که در کنار یکدیگر قرار گرفته و تبدیل به یک ماشین پیشرفته شده‌اند. حالا که تعریف جدیدی برای این قطعات به وجود آمده، فاکتورهای مختلفی در قیمت آنها نقش دارند که به ترتیب در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

کلیاتی در مورد قیمت دستگاه تراش CNC

 اندازه دستگاه فرز سی ان سی

اندازه دستگاه فرز سی ان سی بر مبنای اندازه آنها در سه بعد X و Y و Z اندازه گیری می‌شود. این اندازه هم بر روی اندازه دستگاه، هم بر روی اندازه میز دستگاه، هم بر روی اندازه و تعداد محورهای دستگاه و هم بر روی توان موتور تأثیر گذار است. اصولاً دستگاه‌های بزرگ‌تر برای کار بر روی نمونه کارهای پیچیده‌تر و سخت‌تر استفاده می‌شوند و به همین دلیل قیمت دستگاه فرز CNC بزرگ بالاتر از دستگاه فرز سی ان سی رومیزی است.

 قیمت دستگاه CNC و وزن دستگاه

شاید عجیب به نظر برسد که قیمت دستگاه فرز CNC تحت تأثیر وزن آن قرار داشته باشد. در مطلب خرید دستگاه تراش سی ان سی اشاره کردیم که هر چه وزن دستگاه بیشتر باشد، لرزش دستگاه کمتر است و در نتیجه دستگاه می‌تواند برش‌هایی با کیفیت بالاتر و بهتر انجام دهد. یکی از موارد جالبی که شما می‌توانید با آن توجه کنید این است که اگر در ساخت بدنه دستگاه از فولاد با کیفیت استفاده شده باشد، وزن آن بهتر بوده و در نتیجه طول عمر دستگاه هم بیشتر است. این یعنی ما با یک دستگاه با کیفیت و مناسب مواجه هستیم.

 نوع موتور استفاده شده در دستگاه فرز

به طور کلی در دستگاه‌های سی ان سی از دو نوع موتور سروو و استپر استفاده می‌شود. موتورهای سروو برای کاربردهای با سرعت بالا و گشتاور بالا مناسب هستند که شامل تغییر بار پیوسته می‌شوند. اما از موتورهای استپر برای سرعت‌های پایین تا متوسط به همراه گشتاور بالا استفاده می‌شود. با توجه به اینکه موتورهای استپر از موتورهای سروو ارزان‌تر هستند، طبیعی است که قیمت دستگاه فرز CNC با وجود موتور سروو بالاتر از دستگاه‌های دیگر باشد.

 تعداد محورهای استفاده شده در دستگاه فرز سی ان سی

تعداد محورها اصلی‌ترین فاکتوری است که می‌تواند نحوه برش و کیفیت برش در شکل‌های مختلف را تحت تأثیر قرار دهد. امروزه ما با دستگاه‌هایی با تعداد محور متغیر بین سه محور تا نه محور مواجه هستیم که هر چه تعداد محور بالاتر باشند، امکان استفاده از دستگاه برای برش‌های پیچیده مانند برشهای سه بعدی وجود دارد. این یک قابلیت چشمگیر و جالب توجه محسوب می‌شود و طبیعی است که قیمت دستگاه فرز CNC ۹ محوره بسیار بالاتر از دستگاه فرز سی ان سی سه محور باشد.

 تعداد محورهای استفاده شده در دستگاه تراش سی ان سی

 نوع ماده قابل برش با دستگاه

به نظر شما ابزار برشی مورد استفاده برای برش چوب با ابزار مورد استفاده برای برش سنگ یکسان است؟ این تفاوت بسیار مهم است و در جریان خرید دستگاه سی ان سی نقش مهمی دارد. شما به هنگام انتخاب دستگاه برای کارگاه خود به دنبال گزینه‌های مختلفی هستید. اما در وهله اول باید مشخص کنید که قصد شما کار بر روی چوب یا سنگ یا فلز یا هر ماده دیگری است. با توجه به تغییراتی که در وضعیت دستگاه به وجود می‌آید، قیمت دستگاه فرز CNC چوب تفاوت زیادی با قیمت دستگاه فرز CNC فلز یا سنگ دارد.

 برند تولید کننده و قیمت دستگاه CNC

اگر از محصولات ما در قسمت تراش سی ان سی دیدن کنید، می‌بینید که محصولات ما از برندهای متفاوتی هستند که مربوط به کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی و حتی آمریکا هستند. هر کدام از محصولات این کشورها ویژگی‌های جالب و منحصر به فردی دارند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود که قیمت دستگاه هم به تبع آن تغییر کرده و ما با گزینه‌های متفاوتی مواجه باشیم. بطور کلی قیمت دستگاه‌های تولیدی کشور چین نسبت به گزینه‌های دیگر ارزان‌تر است.

الان در حال حاضر دستگاه CNC برندهای زیر در ایران فعال هستند:

 • Matsuura (یکی از دستگاه‌های مورد علاقه من در بین دستگاه‌های ژاپنی)
 • Nakamura cnc (یک برند ژاپنی محبوب)
 • Haas (یک برند آمریکایی با تولید ماشین آلات مقرون به صرفه)
 • Hurco (یک برند معروف به دلیل برنامه‌های کنترلی آسان)
 • YCM (یک برند چینی معروف برای دستگاه فرز سی ان سی ارزان)
 • Mazak (یک دستگاه قدیمی و عضلانی)
 • Makino (یکی از دستگاه‌ها با طراحی فوق العاده و زیبا)
 • DMG Mori (یک دستگاه آلمانی با شکوه)
 • Okuma (یک دستگاه فرز سی ان سی مقرون به صرفه و ارزان)
 • Romi (یک برند برزیلی در زمینه تولید دستگاه‌های اقتصادی)
 • Doosan (یک برند معروف در زمینه تولید انواع مختلف دستگاه‌های سی ان سی)
 • Brother (یک برند تولید کننده دستگاه‌های ارزان و در سایز کوچک)
 • Fanuc (اصلی‌ترین و مهم‌ترین برند تولید کننده دستگاه فرز سی ان سی کوچک برای حفاری و مته کاری)

 گارانتی و خدمات پس از فروش

در مطالب قبلی گفتیم که گارانتی و خدمات پس از فروش را در خرید دستگاه فرز سی ان سی فراموش نکنید. اما جالب است بدانید که این دو گزینه کاملاً بر روی قیمت دستگاه فرز CNC تأثیر گذارند و باعث افزایش قیمت دستگاه می‌شوند. به طور کلی وقتی که یک شرکت محصول خود را گارانتی می‌کنند، یعنی نسبت به کیفیت محصول خود اطمینان کامل دارد و متعهد می‌شود که در یک دوره زمانی مشخص کلیه هزینه تعمیر دستگاه را بپردازد.

این شرکت‌ها اگرچه از گارانتی و خدمات پس از فروش برای جلب توجه مشتری استفاده می‌کنند، اما در هر صورت در به دست آوردن سود بیشتر به آنها کمک می‌کند و به نوعی باعث افزایش قیمت دستگاه می‌شوند

 هزینه جابجایی و نصب دستگاه و قیمت دستگاه CNC

یکی از مواردی که تأثیر چندانی بر روی قیمت دستگاه فرز CNC به طور مستقیم ندارد اما در هزینه‌های کلی شما مؤثر است، بحث هزینه جابجایی و نصب دستگاه است. شما ممکن است در شهری مانند بندرعباس ساکن باشید. به نظر شما در این حالت بهتر است که برای خرید دستگاه فرز سی ان سی تبریز اقدام کنید یا دستگاه فرز سی ان سی اصفهان؟ مسلماً برای برخورداری از گارانتی و خدمات پس از فروش و همچنین بهره بردن از مزایای دیگر باید به سراغ شهرهای نزدیک خود بروید.

از طرف دیگر شرکت‌های فروشنده ممکن است بابت جابجایی و نصب دستگاه هم از شما مبلغی بگیرند که در فاکتور اصلی لحاظ کنند و به نوعی باعث افزایش قیمت دستگاه شوند. به همین دلیل سعی کنید که این مورد را به طور کامل و مشخص با فروشنده در میان بگذارید.

تلاش ما در گروه تهران CNC این است که بتوانیم شما را به با کیفیت‌ترین و اصلی‌ترین ماشین آلات صنعتی مانند دستگاه فرز و دستگاه فرز برسانیم. بنابراین در این مطلب سعی کردیم که اطلاعات خوبی در مورد قیمت دستگاه فرز CNC در اختیار شما قرار دهیم. اما اگر احیاناً احساس می‌کنید که این مطلب جواب ابهامات شما را نداده، از صفحه تماس با ما استفاده کنید و سؤالات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + دوازده =